РК РАДОВИШ СО БОД ОД ПРИЛЕП

16/11/2017 rkradovis 0

Во синоќешниот дуел во Прилеп, РК Прилеп и РК Радовиш одиграа натпревар кој заврши со реми, 26-26 (13-11). Бозароски со 8, Тренчевски и Ѓорѓиевски со […]