РК РАДОВИШ СО ОДЛИЧНА ИГРА И НОВА ПОБЕДА

Во Срц 25 мај во Радовиш беше одиграно 11 коло од Супер ракометната лига на Македонија.

Ракометарите на нашиот клуб денес беа супериорни и остварија победа со резултат 36-27, полувреме 19-10 против екипата на РК Вардар Јуниор од Скопје

Следното коло РК Радовиш го игра во Битола, каде што гостува на РК Еурофарм Работник.


РК РАДОВИШ – РК ВАРДАР ЈУНИОР 36-27 (19-10)

Сала: 25 Мај во Радовиш. Гледачи: 500. Судии: Виктор Начевски и Даниело Божиновски од Скопје. Делегат: Васил Чавдаров од Богданци.

РАДОВИШ: Паунов 1, Марков, А. Спасов 1, Долдуров 2, Глигоров, Ѓорѓиев 2, Постолов 2, Фенов 1, Соколов 7, С. Спасов, Спасков 1, Симиќ 2, Ристов 7, Мајиќ 9, Јованов 1.

Седмерци: 4/4, Исклучувања: 10 мин.

ВАРДАР ЈУНИОР: Н. Кизиќ, М. Кизиќ, Димов 2, Анѓелковски, Чакалиќ, Крстевски 7, Мишевски 3, Трајковски, Димитров, Владимиров, Димитровски 2, Трпчевски 7, Кукуловски 3, Стојменов 1, Атанасовски 1, Цветановски 1.

Седмерци: 3/4, Исклучувања: 10 мин.


ФОТО ГАЛЕРИЈА

Следен натпревар

РК МЕТАЛУРГ 2 - РК РАДОВИШ