РК РАДОВИШ НЕ УСПЕА ПРОТВ РК ОХРИД

Вечерва беше одиграно 13 коло од Супер ракометна лига на Македонија, во СРЦ 25 мај во Радовиш во последниот натпревар на домашен терен од првиот дел од првенството каде што се сретнаа РК Радовиш и гостите РК Охрид.

Со изедначени сили на двете екипи кои се менуваа во водство преку целиот натпревар, но за жал нашите ракометари не успееа да издржат, а и среќата овој пат не беше на нивна страна, претрпеа минимален пораз со еден гол разлика.

Следното последно коло РК Радовиш е слободен.

 

Благодарност до нашата бројна публика и навивачката група „Лебари“ која во текот на целиот натпревар ги бодреа нашите ракометари.

РК РАДОВИШ – РК ОХРИД 26-27 полувреме 12-13

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА

Следен натпревар

РК МЕТАЛУРГ 2 - РК РАДОВИШ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*