РК РАДОВИШ СО ПОБЕДА ПРОТИВ ГРК БОРЕЦ

Во 8 коло од Супер ракометната лига на Македонија РК Радовиш оствари победа против екипата на ГР Борец од Велес.

Најуспешен во нашиот состав беше М. Левов со 6 погодоци, а кај гостите И. Илиев имаше 7 погодоци.

Следното коло нашите ракометари го играт во Прилеп на 15 ноември, против истоимената домашна екипа РК Прилеп.

РК РАДОВИШ – ГРК БОРЕЦ 25-21 (11-7)

Сала: СРЦ „25 Мај“ во Радовиш. Гледачи: 500. Судии: Димитар Митревски и Благојче Тодоровски од Битола. Делегат: Васил Чавдаров од Богданци.

РАДОВИШ: Паунов, Левов 6, Марков, Долдуров 1, Глигоров, Ѓорѓиев 3, Постолов 1, Фенов 2, Соколов 4, С. Спасов, Спасков 1, Симиќ 1, Ристов 1, Чизмовиќ 3, Мајиќ 2, А. Спасов.

Седмерци: 4/4, Исклучувања: 4 мин.

ГРК БОРЕЦ: Колев, Димовски, Павловски 4, Јаневски 2, Игнов, Ристовски, Смилев, Органџиев 2, Николов, Солев 6, Илиев 7, Минов, Лазаревски.

Седмерци: 3/7, Исклучувања: 2 мин.

Следен натпревар

РК МЕТАЛУРГ 2 - РК РАДОВИШ