РК ПЕЛИСТЕР СО ПОБЕДА ПРОТИВ РК РАДОВИШ

Во вчерашниот натпревар нашите ракометари претрпеа пораз во Битола од РК Пелистер со резултат 29:23. Следното 11 коло РК Радовиш го игра на домашен терен против екипата на РК Вардар Јуниор на 25 ноември.

 

ПЕЛИСТЕР – РАДОВИШ               29:23 (15:9)

Сала: „Младост“ во Битола. Гледачи: 1500. Судии: Дејан и Димитар Георгиевски од Скопје. Делегат: Русе Наумовски од Скопје.

ПЕЛИСТЕР: Рајичиќ, Ристевски, Јагуриновски 2, Маџовски, Ивановски, Чантурија 4, Димитровски 2, Апостоловски, Чуриќ 9, Орјоникидзе 4, Босеовски, Митревски, Ончев 1, Тодоровски, Везенковски 7.

Седмерци: 2/4, Исклучувања: 4 мин.

РАДОВИШ: Паунов, Левов, Марков, Јованов, Долдуров 1, Глигоров 1, Ѓорѓиев 2, Постолов, Соколов 1, Спасов, Симиќ 5, Ристов 2, Чизмовиќ 4, Мајиќ 7, Спасов.

Седмерци: 2./5, Исклучувања: 10 мин.

Следен натпревар

РК МЕТАЛУРГ 2 - РК РАДОВИШ

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*