МЛАДИНЦИТЕ ЈА ОСТВАРИЈА И ТРЕТАТА ПОБЕДА ПО РЕД

Младинската екипа на нашиот ракометен клуб ја оствари и третата победа по ред, вчера во Скопје беше совладана екипата на РК Пролет со резултат 21-29 за нашите ракометари.

Честитки за нашите младинци за овие успеси и низата од 3/3 победи во овогодишната натпреварувачка сезона од младинската ракометна лига.

Следен натпревар

РК МЕТАЛУРГ 2 - РК РАДОВИШ