МЛАДИНЦИТЕ НА РК РАДОВИШ СО ПОБЕДА ВО ПРВОТО КОЛО

Во првото коло од Младинската ракометна лига на Македонија, нашите ракометари на РК Радовиш го совладаа РК Вардар Јуниор со резултат 34-27, полувремеме 17-14.

Младинци
РК РАДОВИШ – РК ВАРДАР ЈУНИОР 34-27 (17-14)

Следен натпревар

РК МЕТАЛУРГ 2 - РК РАДОВИШ